Najczęściej zadawane pytania:

 

 1. Jak to działa?

Majtki menstruacyjne Bloomi to bardzo chłonne majtki, które stanowią ekologiczny i znacznie bardziej komfortowy zamiennik dla podpasek czy tamponów. Sa one również pewniejszym i bardziej komfortowym i mniej inwazyjnym zamiennikiem dla kubeczka menstruacyjnego.

Panel chłonny to 4 warstwy materiału materiału, mające zapewnić bardzo dużą chłonność, pewność, uczucie świeżości, komfort noszenia, brak oparzeń czy podrażnień.

Są one równie wygodne. Często nawet wygodniejsze jak zwykła bielizna.

 

 1. Czy mogę używać majtek przy obfitym okresie?

Oczywiście! Majtki menstruacyjne są bardziej chłonne jak podpaska czy tampony.

 

 1. Czy mogę ćwiczyć w majtkach menstruacyjnych Blooomi?

Tak. Majki menstruacyjne są idealne dla osób uprawiających sport. Są dobrze dopasowane, wygodne i bardzo chłonne. Można więc w nich ćwiczyć bez obawy, że coś się przesunie czy przecieknie.

 

 1. A co z zakrzepami?

Majtki menstruacyjne działają podobnie jak zwykła podpaska. One nie wchłoną samego skrzepu krwi, ale otaczającą go wilgoć, dzięki temu nie będziesz czuła wilgoci ani dyskomfortu

 

 1. Czy noszenie majtek menstruacyjnych jest higieniczne?

Oczywiście. Majtki menstruacyjne Bloomi to bardzo chłonna bielizna, która odprowadza wilgoć, wolna od nieprzyjemnego zapachu, zapewnia świeżość i suchość. Majtki menstruacyjne możesz prać w pralce bez obaw, że rozwiną się nich bakterie.

 

 1. Czy krew w majtkach menstruacyjnych nie ma zapachu?

Nie ma. Majtki menstruacyjne Bloomi zostały uszyte z naturalnych materiałów (za wyjątkiem wodoodpornego ale paroprzepuszczalnego PULU) dzięki którym jest zapewniona cyrkulacja powietrza a co za tym idzie bakterie się nie namnażają.  

 

 1. Czy na bieliźnie nie pozostają plamy?

Material użyty do szycia majtek jest w kolorze czarnym. Dodatkowo po użyciu majtki należy wypłukać w zimnej wodzie, która usuwa plamy z krwi.

 

 1. Z czego są uszyte majtki Blooomi?

Do szycia majtek menstruacyjnych Bloomi użyliśmy najlepszej jakości materiałów.

majtki: 94% bawełna organiczna, 6% elastan

Panel chłonny: 100% bawełna, 100% bambus, paroprzepuszczalny PUL

 

 1. Ile majtek Bloomi potrzebuje?

Na start rekomenduję 3-4 pary. Wypróbuj, przetestuj. Natomiast, żebyś nie musiała uruchamiać w międzyczasie dodatkowego prania 6 par będzie wystarczające.

 

 1. Czy mogę używać przy nietrzymaniu moczu?

Tak, majtki Bloomi sprawdza się również przy problemach z trzymaniem moczu. Są one bardzo chłonne i dyskretne.

 

 1. Jak prać?

Pranie jest bardzo proste. Przed pierwszym użyciem należy majtki wyprać. Używać możesz już po pierwszym praniu jednak optymalną chłonność osiągają po 3-4 praniach.

Po użyciu należy wypłukać majtki w zimnej wodzie, żeby wypłukać znaczą część krwi. Możesz też umieścić je w wiaderku z zimą woda, wtedy krew sama oddzieli się od materiału.

Rozwieś je wyschnięcia aż będziesz wstawiała pranie z innymi rzeczami.

Pranie w 40 stopniach z użyciem detergentu usuwa większość bakterii. Jednak wiem, że niektórym kobietom zależy na praniu w 60 st. Dlatego przetestowaliśmy pranie w 60st. Nasze majtki wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów, PUL był już testowany w pieluszkach wielorazowych. Można prać w 60 st. Jednak wtedy musisz się liczyć. Z szybszym wyblaknięciem koloru. Nie ma jednak ryzyka mechanicznych uszkodzeń.

Najlepiej prać w proszku do prania i nie używać płynów zmiękczających, które zmniejszają chłonność majtek. Majtki można suszyć w suszarce bębnowej w programie delikatnym, chociaż najlepiej suszyć rozwieszone, posłużą dłużej.

 

 1. Czy mogę suszyć w suszarce bębnowej?

Majtki najlepiej suszyć rozwieszone. Jest to nie tylko łagodniejszy i tańszy sposób suszenia, ale też bardziej ekologiczny.  Natomiast zdaje sobie sprawę, że suszenie w suszarce bębnowej znacznie uławia życie. Dlatego jeżeli zależy Tobie na suszeniu w suszarce bębnowej, nie obawiaj się, nic nie uszkodzisz. Używaj programu delikatnego

 

 1. Czy jeżeli wypiorę ubrania razem z majtkami menstruacyjnymi Bloomi, krew nie zafarbuje ubrań?

Nie, nie zafarbuje, krew to nie jest farba, Twoje ubrania są bezpieczne.

 

 1. Dlaczego nie należy używać zmiękczaczy do prania?

Ponieważ zmiękczacze zmniejszają chłonność majtek. Oblepiają one włókna dzianiny i czyni majtki mniej chłonnymi. Jeżeli prałąś do tej pory majtki w płynach do prania lub używałaś płynu do płukania, nic się nie martw. Wystarczy majtki namoczyć w wodzie z odrobiną płyn do zmywania (zwykły, nie balsam) a po kilku godzinach wstaw pranie bez dodatku proszku do prania, sama woda.

 

 

MASZ WIECEJ PYTAŃ? NAPISZ DO NAS!